Informații
pentru participanți

La Școala de vară „Responsabilitate pentru viitorul nostru” pot participa elevi de la liceele din judeţul Bacău şi studenţi de la Universitatea „Vasile Alecsandri” din Bacău, în limita locurilor disponibile.

Pentru înscriere vă rugăm accesaţi secţiunea Înscriere (butonul verde) şi completaţi formularul, selectând activităţile la care doriţi să participaţi. Veţi primi, la adresa de e-mail indicată, o confirmare a înscrierii dumneavoastră.

Data limită pentru înscriere: 2 iulie 2024

Vor primi certificate de participare elevii/studenţii care sunt prezenţi la cel puţin patru activităţi de tip Atelier.

Anunţ privind cazarea

Elevii şi profesorii însoţitori, participanţi la Şcoala de vară „Responsabilitate faţă de viitorul nostru”, se pot caza în căminul nr. 4. al Universităţii „Vasile Alecsandri” din Bacău, situat pe str. Violetelor nr. 9 A, începând de duminică, 7 iulie 2024.

Acordul părinţilor privind cazarea în cămin, disponibil aici, trebuie adus şi predat luni, 8 iulie 2024, la deschiderea Şcolii de vară, în Aula „Vasile Alecsandri”, la ora 9.verde

Harta locaţiilor de interes

Regăsiţi aici harta campusurilor Universităţii “Vasile Alecsandri” din Bacău

În această secțiune vor fi postate indicații privind locația evenimentelor și alte informații utile pentru participanți.